Inwestycje

Inwestorem strategicznym są Zakłady Drzewne Poldan z siedzibą w Sławnie.

W 2012 firma rozszerzyła swoją działalność o budownictwo mieszkaniowe i inwestycyjne. W firmie ZD Poldan powstał dział "Kropla Bałtyku" , który odpowiada za budowę mieszkań oraz domów na terenie miasta Darłowa i Darłówka Wschodniego.

Do inwestycji realizowanych w najbliższych latach należą:

  • Budowa osiedla mieszkaniowego przy ulicy Kropla Bałtyku - mieszkania o powierzchni ok 24-54m2 , kameralne osiedle, w pobliżu park, ścieżka rowerowa, urokliwe położenie pomiędzy centrum miasta i Darłówkiem Wschodnim.
  • nowoczesne osiedle domów prefabrykowanych jednorodzinnych oraz rekreacyjnych przy ulicy Kropla Bałtyku i ulicy Błękitnej.

Inwestycje zakończone:

  • Osiedle mieszkaniowe przy ul. Północnej 18-19 za Parkiem Wodnym Jan w Darłowie - Darłówku Wschodnim - 5 budynków wielorodzinnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy m2. Łącznie powstało 440 lokali mieszkalnych z tarasami, balkonami i loggiami, lokale usługowe, garaże oraz duży parking naziemny. Osiedle to charakteryzuje dogodna lokalizacja zarówno dla osób ceniących wypoczynek w spokoju i blisko natury jak i dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. W odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się Park Wodny Jan oraz liczne ścieżki rowerowe, a w odległości kilkuset metrów czysta bałtycka plaża.
  • Osiedle 23 domów drewnianych całorocznych przy ul. Kropla Bałtyku 1-17. Domy jednopiętrowe o powierzchni użytkowej 58m2 z własnym ogródkiem i miejscem na grilla. Zaprojektowane specjalnie dla osób ceniących własny kąt wraz z niewielkim terenem zielonym wokół domu za rozsądną cenę.
  • Apartamentowiec w topowej części Darłowa - Darłówka Wschodniego położony pomiędzy Rzeką Wieprzą a piękną Bałtycką plażą. Znajdują się w nim apartamenty z widokiem na morze, lokale usługowe, garaż podziemny. Dodatkowo jest to jedyny apartamentowiec w okolicy z tarasem widokowym - mamy najpiękniejsze wschody i zachody słońca na środkowym wybrzeżu, ul. Wschodnia 12
  • 12 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni ok 88m2 zlokalizowanych przy ul. Kropla Bałtyku 18 i 18A w Darłowie. Każde mieszkanie ma swój ogródek i miejsce parkingowe. Budynki położone w cichej i urokliwej części Darłowa. 

  • 61 mieszkań w 4 budynkach wielorodzinnych przy ul. Kropla Bałyku 18B-18E w Darłowie. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe z balkonami i tarasami zlokalizowane w spokojnej części Darłowa.