Google Map YouTube Facebook

Zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie, czyli morze atrakcji przed morzem

Wędrując nad Bałtyk, zwłaszcza z miejsc położonych w centrum Polski, jedzie się zwykle przez tereny leżące na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Choć celem przeważającej liczby tych wędrówek są atrakcje oferowane wyłącznie przez morze, warto spojrzeć na walory i atrakcje, jakie oferuje Zachodniopomorskie. Okaże się bowiem, że jest ich niemało.

Naturalne piękno województwa

Zachodniopomorskie to przede wszystkim piękno natury – nie chodzi tu jednak tylko o Morze Bałtyckie, plaże i wydmy. Spora część województwa to lasy, a istniejące na terenie regionu Parki Narodowe, Krajobrazowe, a także Rezerwaty Przyrody umożliwiają podziwianie różnych gatunków fauny i flory, rzadko spotykanych w innych częściach kraju.

Woda doda zdrowia

Mówiąc o Zachodniopomorskiem nie sposób nie wspomnieć o walorach uzdrowiskowych tego regionu Polski. Złoża borowin, łagodniejszy niż w innych częściach Polski klimat oraz solanki – wszystko to sprawia, że zachodniopomorskie uzdrowiska, takie jak Kamień Pomorski, Kołobrzeg czy Połczyn Zdrój są cennym elementem przyciągającym turystów i kuracjuszy. Doskonałym uzupełnieniem tej oferty jest silnie rozwinięta sieć ośrodków wellness i spa.

Niezwykła historia zachodniopomorskiego

Zachodniopomorskie to także region o niezwykłej i bogatej historii, który – co warte podkreślenia – nie zawsze związany był z Polską, lecz również państwami niemieckimi. Wpływy niemieckie, a zwłaszcza pruskie, na ten region, są wciąż łatwo dostrzegalne nie tylko dla pasjonatów historii, ale i dla laików. Wyprawa w zachodniopomorskie będzie więc nie lada gratką i może owocować wieloma wspaniałymi przygodami z historią w tle.

Pogoda Darłówko z serwisu

Aktualności

 • 2016-10-20
  Kwartał B sekcja 10 i 11
  Trwają intensywne prace przy kwartale B sekcja 10/11. Dnia 20 października 2016 r. wylewamy strop.

  To kolejny ważny etap budowy osiedla mieszkaniowego na

   [...]
 • 2016-09-28
  Kropla Bałtyku na YouTube
  Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z budowy apartamentowca w Darłówku po wschodniej stronie. Stan z postępów prac na budowie odświeżany średnio co dwa [...]
 • 2016-09-26
  Kropla Bałtyku w mapach Google
  Łatwo nas znajdziesz, na Google Maps wystarczy wpisać - Apartamentowiec Kropla Bałyku i pojawi się mapa Google. Na mapie będziesz miał lokalizację Apartamentowca przy [...]

Szukaj lokalu

search

Szukaj lokalu
Kropla Bałtyku © 2014
Inwestor : Zakłady Drzewne POLDAN
ul. Gdańska 65 A, 76-100 Sławno
Projekt i wykonanie: Bednarek Media